Stawy Monowskie - Porządny dojazd

Dobiegł końca remont ulicy Centralnej w Stawach Monowskich. Pochłonął około 400 tysięcy złotych. Mieszkańcy mogą wreszcie przejechać się po gładkiej szosie, która jeszcze kilka miesięcy temu pełna była dziur i wybojów ...

Dobiegł końca remont ulicy Centralnej w Stawach Monowskich. Pochłonął około 400 tysięcy złotych. Mieszkańcy mogą wreszcie przejechać się po gładkiej szosie, która jeszcze kilka miesięcy temu pełna była dziur i wybojów.

W odbiorze zadania, który nastąpił 5 października, wzięli udział m.in. wójt Małgorzata Grzywa i naczelnik wydziału inwestycji w starostwie Andrzej Bibrzycki.

W ramach inwestycji wyremontowano 400-metrowy fragment drogi 1898 K relacji Stawy Monowskie – Żaki, na odcinku od skrzyżowania z DK 44 do skrzyżowania z ul. Balony. Wykonano nową nawierzchnię asfaltobetonową, utwardzono pobocza, wyremontowano przepust, wyznaczono linie poziome, a także postawiono peron przystankowy.

Inwestorem zadania było Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu. Gmina Oświęcim udzieliła wsparcia finansowego w wysokości połowy  kosztów remontu.